Farby, które wyzwalają kreatywność!

Ściany w domu nie muszą stanowić jedynie tła dla pozostałych dekoracji. Wykorzystując odpowiednie triki możemy nadać naszym wnętrzom spersonalizowanego charakteru i wyzwolić kreatywność wszystkich domowników. Mowa o farbie tablicowej i magnetycznej, które tworzą nietuzinkową przestrzeń do zabawy, pracy i komunikacji. Warto to wykorzystać!

Tablicówka

Farba tablicowa to spełnienie marzeń każdego dziecka. Jej struktura i wodoodporne właściwości pozwalają na swobodne malowanie po jej powierzchni, wielokrotne zmywanie czy nawet szorowanie, bez obaw o trwałość czy utratę koloru. Taka tablica jest niezwykle łatwa w utrzymaniu czystości, przez co można ją zastosować w pokoju nawet o wzmożonym ruchu komunikacyjnym. Co więcej, farba ta jest dostępna w wielu kolorach (nie tylko czarnym!), co sprawia, że nie będzie ona stanowić jedynie przestrzeni do dziecięcych zabaw, ale może także stworzyć spójną aranżację z pozostałymi elementami danego pomieszczenia. Nie bez znaczenia jest również fakt, że można ją nałożyć nie tylko na ściany, ale również na drzwi, fronty mebli oraz szaf, a także na blaty biurek. Ograniczeniem jest tu tylko nasza wyobraźnia!

Zalety zastosowania farby tablicowej:

  • jest dostępna w różnych kolorach, dlatego też łatwo wpasować ją w wystrój każdego wnętrza; 
  • jest wodoodporna, dzięki czemu nie traci swoich właściwości na skutek zachlapania. I można ją zatem umieścić w miejscach narażonych na wilgoć; 
  • łatwiej wkomponować ją w aranżację pomieszczenia niż standardową, stojącą tablicę kredową, gdyż możemy samodzielnie wybrać obszar, na którym ją umieścimy.
  • można ją nałożyć nie tylko na ścianę, lecz w zasadzie na każde podłoże – nawet na metal czy tworzywo sztuczne.

Farba magnetyczna

Farba magnetyczna także może zmienić wnętrze w pole twórczej zabawy. Zawarte w niej opiłki żelaza sprawiają, że pomalowana powierzchnia przyciąga magnes – zupełnie jak drzwi od lodówki albo tablica magnetyczna. Domownicy mogą wieszać na niej kolorowe karteczki z notatkami, zabawne liściki, ulubione zdjęcia, dziecięce rysunki, a to wszystko bez użycia gwoździ czy pinezek. W przeciwieństwie do tablicówki, farby magnetyczne mają małą odporność na ścieranie, dlatego producenci zalecają, żeby stosować je wyłącznie jako podkład pod zwykłą farbę nawierzchniową lub właśnie farbę tablicową. Jeśli wybierzemy drugie rozwiązanie, zyskamy powierzchnię o podwójnym przeznaczeniu – do wieszania magnesów i rysowania kredą. Mocna farba magnetyczna powinna zachować swoje właściwości nawet wtedy, gdy zostanie przykryta cienką tapetą dekoracyjną.  Nie polecamy jednak wyboru dostępnych na rynku farb 2w1, a więc magnetyczno-tablicowych, ponieważ tego typu emulsje wykazują dużo mniejsze właściwości magnetyczne, przez co jej przyczepność może nie być zadowalająca.

Zalety zastosowania farby magnetycznej:

– jest dostępna w wielu kolorach, dlatego można wpasować ją w wystrój wielu pomieszczeń;

– pozwala zaoszczędzić przestrzeń i nadać wnętrzu bardziej neutralnego tonu (w porównaniu do klasycznych, stojących tablic biurowych);

– można ją łączyć z farbą tablicową, przez co osiągniemy efekt 2w1.

Masz pytania? Chcesz wiedzieć więcej o zastosowaniu farb magnetycznych i tablicowych? Napisz do nas!

Top